piątek, 10 czerwca 2016

Eklektyczny styl francuski w wydaniu paryskim

- Szyk i elegancja zestawione z rustykalną prostotą.
- Eklektyzm polegający na łączeniu elementów z różnych stylów, tworzący spójną całość.
- Łączenie starego z nowym – pozornie od niechcenia, swobodnie i nonszalancko.


Każdy z opisów odwołuje się do stylu, w którym szyk wciąż tworzy się od nowa. Wszechobecna biel, duże okna i przestrzeń oraz eleganckie dodatki to cała esencja stylu francuskiego.

We wnętrzu obowiązkowo musi znaleźć się przynajmniej jeden ludwik, czyli fotel lub krzesło w jednym ze stylów nazwanych imieniem francuskich królów. Zdobione gzymsami komody, stoliki, konsolki na wygiętych nóżkach można zestawiać z meblami współczesnymi, co jeszcze bardziej podkreśli finezyjne kształty stylowych mebli.

Styl francuski w wydaniu paryskim jest romantyczny i intrygujący. Łączy lekkość i przepych, nowoczesność i shabby chic. Paryskie mieszkania inspirują od wieków, a przynajmniej od czasów Fryderyka Chopina i George Sand.


Wprowadź odrobinę francuskiego stylu do własnego domu...
1 komentarz:

  1. Ja chyba bym nie mógł tak mieszkać, a tym bardziej mieć sypialni w takim stylu. Bardzo cenię sobie minimalizm i tak właśnie mam wykończone mieszkanie. Zresztą jeśli mowa o sypialni to wiem, że najważniejszy i tak jest materac https://senpo.pl/materace/ ponieważ to na nim spędzamy najwięcej godzin.

    OdpowiedzUsuń